Nauka

Nauka

Planujesz przyjechać do Polski na studia? Może wymarzyłeś sobie roczny kurs organizowany przez publiczną placówkę? Niezależnie od Twoich potrzeb, specjaliści z LegalHR chętnie pomogą Ci dopełnić wszelkich obowiązków urzędowych.

Pamiętaj, że zgodnie z najważniejszym aktem w RP, Konstytucją, każdy ma prawo do nauki. Ponadto, do 18. roku życia nauka jest obowiązkowa dla wszystkich osób mieszkających na terytorium Polski, niezależnie od ich obywatelstwa czy tytułu pobytowego. Obowiązkiem objęte są również osoby, których pobyt w Polsce nie jest w żaden sposób udokumentowany. 

Jakie obowiązki musi spełnić cudzoziemiec, aby móc podejmować naukę w Polsce?

Dorosły cudzoziemiec, aby móc pobierać naukę w Polsce jest zwykle zobowiązany do wniesienia stosownej opłaty oraz uzyskania pozwolenia na pobyt w Polsce lub wizy.

Konieczność wniesienia opłat, niejednokrotnie, dotyczy również szkół publicznych. Spełnienie tych warunków najczęściej dotyczy osób, które w trakcie swojego czasowego pobytu w naszym kraju, planują studiować lub podjąć innego rodzaju naukę ograniczoną terminowo. Należy pamiętać, że wyróżnić można wiele kategorii cudzoziemców, którzy mogą podejmować naukę w RP na analogicznych zasadach jak polscy obywatele.

Zapoznaj się z listą państw, których obywatele mogą podróżować do Polski bez wiz:

Nie obejmuje to wjazdu cudzoziemca na pobyt stały, w celu podjęcia pracy lub innej działalności zarobkowej (za wyjątkiem obywateli państw członkowskich UE/EOG).

Znakomita część cudzoziemców planujących wjechać do Polski oraz przebywać na jej terytorium, jest zobligowana otrzymać wizę krajową, Schengen lub inny dokument uprawniający do pobytu. Jeśli jednak Twoim celem jest rozpoczęcie lub kontynuacja studiów wyższych w Polsce to najlepszą drogą jest uzyskanie wizy długoterminowej w procesie, w którym może pomóc Ci nasz partner strategiczny 7HR Ukraina.

Wesprzemy Cię na każdym etapie procesu!

Po uzyskaniu wizy krajowej długoterminowej, specjaliści w LegalHR wesprą Cię w dalszych  krokach mających na celu uzyskanie karty pobytu, która potwierdza tożsamość cudzoziemca, podczas jego pobytu w Polsce.

Karta wraz z ważnym paszportem zagranicznym potwierdza uprawnienia do pobytu w Polsce oraz uprawnia jej posiadacza do wielokrotnego przekraczania granicy polskiej bez konieczności posiadania wizy.

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby dowiedzieć się co w danym momencie będzie dla Ciebie korzystniejsze – uzyskanie wizy długoterminowej czy karty pobytu. Nasi specjaliści pomogą Tobie i Twojemu pracodawcy również zalegalizować Twoją pracę, którą chcesz podjąć w Polsce, po zakończeniu swojej nauki.

Możemy Ci pomóc:

legalhr

Maryna

Customer Service

+48 668 764 000
kontakt@legalhr.pl

Gwarantujemy:

img

Poufność informacji

Sprawy dotyczące każdego naszego Klienta, stanowią dla nas "tajemnicę". Twoje interesy są u nas bezpieczne i nie dotrą do osób trzecich.

img

Bezpieczeństwo

Posiadamy dostęp do oprogramowań zabezpieczających dokumenty oraz inne informacje. Wszystko po to, abyście mogli czuć się bezpiecznie - Ty i Twój pracownik-cudzoziemiec.

img

Przejrzystość

Nasi eksperci znają przepisy prawne i język prawniczy, aby jak najlepiej załatwiać potrzebne sprawy. Tobie, wszystko wytłumaczą i przekażą w jasny, przejrzysty i komunikatywny sposób!

img

Profesjonalizm

Nasz zespół tworzą osoby z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem, dzięki temu, zawsze zachowują pełen profesjonalizm!

img

Kompleksowe usługi

W naszej ofercie znajdziesz pełne spectrum usług z zakresu legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

img

Rzetelność

Eksperci z LegalHR znają wszystkie reguły danego procesu. Trzy zasady rzetelności w rozumieniu LegalHR: analiza, strategia, działanie.

img

Indywidualne podejście

Każdego Klienta traktujemy indywidualnie. Dostrzegamy i doceniamy odmienne oczekiwania i potrzeby.

img

Wieloletnie doświadczenie

Każdy z członków naszego zespołu opiera swoje działania na wieloletnim doświadczeniu. Nadal jednak nie przestajemy się rozwijać!