RAZEM Z UKRAINĄ! URUCHOMILIŚMY DEDYKOWANY E-MAIL WSPARCIA

RAZEM Z UKRAINĄ! URUCHOMILIŚMY DEDYKOWANY E-MAIL WSPARCIA

Siły zbrojne Rosji zaatakowały wczoraj (24.02.2022) granicę ukraińską w kilku miejscach. Jak podają agencje zaatakowano punkty kontrolne przy użyciu m. in. pojazdów opancerzonych i wyrzutni rakietowych typu Grad. Słychać eksplozje w Kijowie i innych głównych miastach kraju.
Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat. Resort rekomenduje polskim obywatelom przebywającym w tej chwili na Ukrainie bezwzględnie zarejestrowanie się w systemie Odyseusz i na bieżąco śledzenie informacje MSZ na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wyjątkowy i poprosił obywateli, by zachowali spokój i w miarę możliwości pozostawali w domach. Szef MSZ Ukrainy potwierdził, że Rosja rozpoczęła inwazję. “Ukraina obroni się i wygra. Świat może i musi powstrzymać Putina” – stwierdził.

Wśród atakowanych miast jest ukraińska stolica. Agencje informacyjne podają, że mieszkańcy Kijowa chowają się do schronów.
Chcielibyśmy przekazać przekazać najszczersze wyrazy współczucia wszystkim obywatelom Ukrainy, a także chciałbym zdecydowanie potępić lekkomyślny i niesprowokowany atak Rosji na Ukrainę, który zagraża życiu niezliczonej liczbie cywilów. 

UPDATE: Jak podaje Straż Graniczna minionej doby do Polski, przez granicę z Ukrainą, wjechało 29 tysięcy osób, a z Polski wyjechało 9,2 tys. osób.

Przy granicy z Ukrainą – w województwach lubelskim i podkarpackim – powstało dziewięć punktów recepcyjnych. Są to punkty w miejscowościach:

 • Dorohusk,
 • Dołhobyczów,
 • Zosin,
 • Hrebenne na Lubelszczyźnie,
 • w Korczowej,
 • Medyce,
 • Budomierzu i
 • Krościenku na Podkarpaciu
  oraz jeden dodatkowy na dworcu kolejowym w Przemyślu.
 • lNFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY: Infolinia: +48 47 721 75 75
 • ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ : Infolinia: +48 47 721 75 75

Z naszej strony chcielibyśmy pomóc, chociażby w minimalnym zakresie, dlatego w związku z inwazją Rosji na Ukrainę stworzyliśmy dedykowany email ukraina@legalhr.pl – w celu udzielania pomocy osobom, które potrzebują informacji jak sprowadzić rodzinę do Polski lub w innych pokrewnych tematach.


Ponadto dla naszych Klientów i osób zainteresowanych przygotowujemy też spotkanie online z naszym CEO Kamilem Zielińskim oraz naszym partnerem – prawnikiem Łukaszem Żakiem, aby udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.

RAZEM Z #UKRAINA !